MAS Podbrdsko

Obec Modřovice je členem Místní akční skupiny Podbrdsko.

Zastupitelstvo obce Modřovice schválilo začlenění do občanského sdružení MAS Podbrdsko dne 20.2.2014, zápis č. 2/2014.


     Místní akční skupina Podbrdsko se kromě standartních aktivit – tedy plnění komunitně vedeného místního rozvoje na území MAS a s tím spojené vyhlašování Výzev MAS k předkládání žádostí o podporu ze čtyř Operačních programů, věnovala v posledních dvou letech projektu „Plánování sociálních služeb na území MAS Podbrdsko“.

     Hlavním výstupem projektu je dokument Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb na území MAS Podbrdsko, který mapuje situaci o rozšíření sociálních služeb na Podbrdsku a zároveň přináší doporučení, co bychom pro náš region potřebovali v oblasti poskytování sociálních služeb zlepšit.

     Konkrétně tento projekt otevírá cestu ke zvýšení kvality života lidí, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci, protože dalším hlavním výstupem je zhotovení informativního portálu o sociálních službách www.SOSPodbrdsko.cz, kde mohou obyvatelé našeho regionu najít poskytovatele sociálních služeb přímo zde na Podbrdsku.

     Každý z nás zná situaci, kdy si neví rady v náhle obtížné životní situaci. Může se jednat o problémy v nemoci, s penězi, ve stáří, s různým postižením atd. Je nutné, abychom věděli, že se není čeho bát, pokud potřebujeme pomoc či radu.Webové stránky měst a obcí na území MAS Podbrdsko


Print Friendly, PDF & Email