Zdraví


ŽIJME ZDRAVÝM ŽIVOTEM

Výživa má zásadní význam pro naše zdraví a pocit tělesné a duševní pohody. Z mnoha různých důvodů lze říci, že jsme takoví, jaká je naše strava.

RECEPTY


JEZTE TO, CO ROSTE. CO NEROSTE, NEJEZTE.

Ovoce, zelenina, ořechy a obiloviny rostou, chipsy a Coca-cola nikoliv. Přemýšlejte o tom, co jíte – je to nezbytné pro vaše zdraví. Uměle vyrobené potraviny vám zdraví nezlepší, i kdyby měly sebekrásnější obal.
PharmDr. Margit Slimáková – specialistka na zdravou výživu

 

 CVIČENÍ

     Cvičení je příjemnou stezkou vedoucí k duševní a fyzické pohodě. Má zásadní význam pro naše zdraví. Aby naše kosti zůstávaly pevné, musíme cvičit – v opačném případě slábnou. Délka lidského života se stále prodlužuje a my samozřejmě chceme až do posledních chvil běhat, skákat, tančit a pohybovat se s lehkostí. Najděte si takový druh pohybu, který vám přinese potěšení. Veškerá vaše činnost je projevem lásky nebo nenávisti k sobě samým. Cvičením si dáváme lásku, a to je klíč k úspěchu v každé oblasti našeho života.

     Výborně a „bleskově“ si zacvičíte, když stokrát poskočíte na místě. Je to rychlé a jednoduché, budete se dobře cítit. Můžete si také zatancovat s hudbou.

     Skvělou a zábavnou pomůckou je malá trampolína, na které si můžete zaskákat, i když zpočátku jen lehce. Každý odskok přispívá k pročištění cévního systému a posílení srdce a kostí.

  Nikdy si nepřipusťte pocit, že jste na cvičení příliš staří. 


JÓGA

KOUZELNÉ BYLINKYBylinky pro všechny


Print Friendly, PDF & Email